Sizi birbirinize bağlayacak en önemli seçimlerden biri de yüzüklerinizdir. Yüzük seçimini yaparken nişanlınızla birlikte karar vermelisiniz.

İlk adım...

Romantik bir evlilik teklifi sonrası bir ömür birlikteliği simgeleyen evlilik yüzüğü şık kırmızı kutusuyla bu büyülü ortamın tam ortasındaki yerini alır. Erkek sevdiği kadının parmağına yüzüğü taktığı andan itibaren artık evliliğin ilk adımını atmış demektir. Kabul etmek geline kalmış...  Şekli, pahası ve taşı zevkine göre değişen bu anlamlı yüzük bazen kutudan değil de şarap bardaklarının içinden yada kalpli bir pasta diliminin ortasındanda çıkıp sizi şaşırtabilir. Evlilik yüzüklerinizi seçmek ayrı bir ilgi ve dikkat ister. Çünkü hayatınızda belki de tek bir kez bu büyülü anı yaşayacak ve sevdiğiniz kişiyle beraber bağlılığın ve sadakatin simgesi olarak bu yüzüğü ömür boyu parmağınızda taşıyacaksınız. Dolayısıyla bu seçime evlilik hazırlıklarının en heyecanlı aşaması demek hiç de yanlış olmaz. Evlilik teklifine aracı olan yüzük ile alyansı karıştırmamak gerekir. Alyansı birlikte seçebilirsiniz. Ancak yüzük genellikle süprizdir.

Damat adaylarına küçük bir tüyo;

Gelin adayları her ne kadar parmaklarında bir ömür hangi yüzüğü taşıyacaklarını bilselerde yinede süprizlerden hoşlanırlar. Dolayısı ile yüzüğü ona farklı şekillerde sunmak için yaratıcılığınızı mutlaka kullanın ve yüzüğü en şaşıracağı şekilde tekrar karşısına çıkartın. Bu hem ilişkinize heyecan katacak hemde evlilik hazırlıklarının biraz daha stressiz geçmesini sağlayacaktır.

Doğru seçim yapın;

Evlilik teklifi genelde damat adaylarından geldiği için yüzükleri almakda  yine onun sorumluluğundadır.  Her ne kadar alıştığımız yöntem bu olsada günümüz de artık çiftler yüzük veya alyanslarını birlikte seçmeyi tercih ediyorlar. Çiftler birlikte bir kuyumcuya gidiyor, beğendikleri yüzükleri seçiyor. Yinede herşeye rağmen yüzük seçimini tek başına yapmak ve eşine süpriz hazırlamak isteyen damat adayları için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta gelin adayının yaşam tarzı, zevkleri ve kişisel tercihleridir. Unutmayın ki bu yüzük bir ömür boyu eşinizin parmağında olacak, dolayısı günlük kıyafetleri ve aksesuarı ile uyumlu bir tercih yapmak zorundasınız. Aynı zamanda aksesuar modasınıda yakından takip etmeniz gerek.