Mutluluğunuz zaten sizi güzelleştiriyor ama unutmayın ki teninize uygun renklerle yüz şeklinize uyan bir makyaj sizi kusursuz gösterecektir. Sezonun trendleri, yeni çıkar ürünleri, düğünün yapılacağı mekan ve teninizin bronzluk derecesi nasıl bir makyaj yaptırmanız konusunda önemli ipuçları veriyor… göz alıcı görünmek için işte size birkaç öneri…

Işığa göre pırıltılar

1.Kır düğünleri gibi gün ışığının güçlü olduğu yerlerde keskin çizgilerden kaçınılmalı, soft makyaj uygulanmalıdır. Tenle uyuşuyorsa altınımsı pırıltılar kullanılabilir. Güneş ışığı altında, özellikle bronz tende altın yansımalar çok güzel oluyor.

2.Kapalı alanlarda salon düğünlerinde gelinin tipi ve ten rengine göre makyaj biraz daha vurgulanabilir. Makyajda gümüş pırıltılar tercih edilmeli. Gümüş pırıltılar yansıyan ışığı emdiği için sadece ışıltı olarak kendini gösterir.

3.Havuz başları gibi loş ışıklı açık alanlarda gelin makyajında ışıltı ve pırıltılar özgürce kullanılabilir. Zira loş alanlarda makyajın görünmesi için ışıltıya ihtiyacı vardır. Eğer gelinlik kısa veya yırtmaçlı ise, pırıltı bir bronzlaştırıcı ile bacaklar da renklendirilebilir ve bu çok hoş görünür.

4.Bronz makyaj özellikle yanmış tenlere uygulandığında beyaz gelinlikle tezat yaratır. Bu nedenle terracotta makyaj gerçekten harikalar yaratabilir. Ayrıca belli belirsiz, doğal bir güzellik yaratmak, gelinin güzelliğini vurgulamak içinde idealdir. Bronz tonlar ve bronz tonlara ışıltı katan oranj ruj ve parlatıcı büyülü bir gelin güzelliği yaratacaktır. Tek sorun, terracotta ürünlerin doğru kullanımı. Bu tür tonlamaları bilinen makyaj alışkanlıklarıyla kullanmamak gerekiyor. Aslında çok daha kolay bir uygulama, zira aksesuar olarak sadece parmak uçlarının kullanılması yeter. Özellikle kompakt ürünlerin kullanımında buna dikkat etmeli. Bu makyajın diğerlerinden bir farkı da dekolte ve omuzlara kadar ışıltılarla uzanmasıdır.