Göğüs dekolteli bir gelinlik birçok gelinin hayalidir. Ancak bu tarz gelinlikleri giymek aynı zamanda cesaret de ister.Göğüslerinize güveniyorsanız dekolte bir gelinlikle güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

GÜZEL BİR GÖĞÜS

Bir gelinliği muhteşem kılan unsurlardan biri de güzel bir göğüs dekoltesidir. Korsaj şeklinde yapılmış bir gelinlikle büyük göğüsleri toparlamanız, küçük göğüsleri ise daha alımlı göstermeniz mümkün. Omuzları da açıkta bırakan geniş bir göğüs dekoltesi hem takıları iyi değerlendirir, hem de gelin başını bir mücevher gibi taşır. Göğüslerinizin arası çok ayrıksa bunu lehinize çevirebilirsiniz. Derin bir V dekolte, beyaz bir gelinliğin içinde sizi unutulmaz kılacaktır. Eğer gelinliğiniz askısız ise, o gece rahat edebilmeniz için göğüslerinizin glob ve silikon bantlarla desteklenmesi gerekir.

Göğüs dekolteli bir gelinliği tercih edecekseniz göğüs bakımı yaptırmanızda fayda var. Ancak göğüs dekoltesi, iyi bir vücut bakımının yanı sıra iyi bir dekolte makyajı da gerektirir.

İNCE BİR BEL

DÜZ VE SADE BİR GELİNLİK MODELİ DÜŞÜNÜYORSANIZ, BELİNİZİ ÖN PLANA ÇIKARTTIĞINIZI SAKIN UNUTMAYIN. İNCE BİR BEL, TÜM GELİNLİKLERİ İNANILMAZ KILABİLİR.

Gelinliğiniz sade bir model ise bel çok önem kazanıyor. Kesintisiz inen bir gelinlik ile kuğu gibi görünebilirsiniz. Ancak bu dümdüz modeli hareketlendirmek yine bel ile mümkün. Kısa bir bedeni daha uzun göstermek için beli düşük modelleri tercih etmelisiniz. Düşük bele hareket kazandırmak için sivri bir çizgi ile bitirebilirsiniz. Beliniz ince, kalçanız geniş ise gelinliğinizin eteğini kabarık tutarak kalçalarınızı saklayabilirsiniz. Korsajı işlemeli ya da dantelli bir gelinlik ise sade bir gelinliğe göre çok daha şık duracaktır.

Bedeniniz uzun ise düz kesimleri ve bel çizgisini yukarıya doğru hareketlendiren modelleri tercih edebilirsiniz. Kabarık ve hareketli bir etek istiyorsanız, yine bel kesimine dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer çok zayıfsanız kuşak ya da kemerlerle zayıflığınızı örtmeniz de mümkün. Eğer belinizin kalın olduğunu düşünüyor, ancak dar bir gelinlik giymek istiyorsanız, beli düşük ve drapeli bir model ile bu kusurunuzu gizleyebilirsiniz.

DERİN BİR SIRT DEKOLTESİ

HAYATTA BİR KERE GİYİLEN GELİNLİĞİN İÇİNDE BİR KUĞU GİBİ OL MAK, HER GENÇ KIZIN HAKKIDIR. GELİNLİĞİNİZİN GÜZEL GÖRÜNMESİ İÇİN VÜCUDUNUZUN EN GÜZEL YANINI ORTAYA ÇIKARTMAKTAN ÇEKİNMEYİN. SIRTINIZ GÜZELSE DERİN BİR SIRT DEKOLTESİ, GELİNLİĞİNİZİ DAHA DA HARİKA YAPACAKTIR.

Sırtınızın güzelliğini ön plana çıkartmak istiyorsanız gelinliğinizin çizgileriyle oynamanız gerekiyor. Eğer omuzlarınız darsa, sırt dekoltenizi belinize kadar dümdüz indirmeniz mümkün. O zaman omuzlarınıza vatka koyma şansınız da doğuyor. Gelinliğinizin kollarını dantelli yaparak omuzlarınızı geniş gösterip sırtınızı ortaya çıkartmanız da söz konusu. V şeklinde bir dekolte de omuzlarınızı geniş göstererek sırtınızı göz önüne çıkartmaya yardımcı olacaktır. Güzel bir sırta sahipseniz, dekoltenizi belinize kadar da indirebilirsiniz. Eğer sırtınızı kemikli buluyorsanız, dekoltenizi koltuk altlarına kadar sınırlamanız da mümkün.