Büyük gün için saçlarınıza farklı bir model ve renk uygulamak istiyor ancak radikal değişikliklere cesaret edemiyorsanız,işte size birkaç pratik çözüm...

KAYNAK

Kuaförler kaynak ve çıtçıt yöntemiyle tüm isteklerinizi gerçekleştirebiliyorlar. Kaynak doğal gözükür mü? Kaynak,doğal saçlarla yapılıyor. İlk bakışta anlaşılması imkansız; ancak siz söylediğinizde farkedilir. Saçlarınıza kaynak yapıldıktan sonra onları kendi saçınız gibi yıkayabilirsiniz. Kaynak aylarca dayanır, kendi saçınıza zarar vermez ve sağlıklı bir şekilde uzamasına engel olmaz. Her kuaför kaynak yapmıyor;bedeli ise saçın uzunluğuna ve kuaföre göre değişiyor.Eğer saçlarınıza kaynak yaptırmaya karar verdiyseniz, bunu son güne bırakmayın.Zira bu, saatlerce süren zahmetli bir işlemdir; oysa o gün kuşkusuz birçok işiniz olacaktır. Ancak yine de kuaförünüzden düğün günü için randevu almalısınız; kuaförünüzün dayanıklı saçlara şekil vermesi ve duvağı yerleştirmesi gerekecektir.

ÇITÇITLAMA

Bu yöntemde doğal veya yapay saç tutamları;dolgunluk vermek,saçları uzatmak yada her iki amaçla saçlara ilave ediliyor. Başın sağına ve soluna penslerle,taraklarla ve yapıştırıcılarla tutturulan tutamlar 15 gün kadar dayanıyor. Her kuaförün çıtçıt yaparken tutamları tutturma yöntemi farklı olabiliyor. Çıtçıt yaptırmanın bedeli ise tutam sayısı ve malzemesiyle ilgili olarak değişiyor. Düğünden iki gün önce çıtçıt yaptırın, bir gün öncede taratın. Kaynak veya çıtçıt; hangisini tercih ederseniz edin kullanımda özen ve yumuşaklık gerektiriyor. Saçlar fırçalanırken,yıkanırken ve şekillendirilirken hırpalanmamalı. Aksi takdirde daha ilk günden dökülürler!