Gelinlik , hayatınız boyunca satın aldığınız en güzel giysidir. Özenerek seçtiğiniz gelinliğinizin düğün sonunda işlevini yitirdiğini mi düşünüyorsunuz? Beyaz Butik gelinliğiniz için sizlere alternatifler sunuyor.…

Saklayın

Özenle ve severek aldığınız düğününüzün en önemli parçası olan gelinliğinizi anılar ile birlikte saklayabilirsiniz. Belki de ileride çocuklarınızın veya torunlarınızın üzerinde görmek istiyorsunuzdur. O halde gelinliğinizi profesyonel bir kuru temizleme şirketinde temizletin. Ama öncesinde satın aldığınız firmadan bilgi almalısınız. Örneğin Beyaz Butik danışmanınız size gelinliğinizin kumaşının kuru temizlemeye uygun olup olmadığını söyleyebilir. Gelinliğinizi ne kadar iyi bir yerde temizletirseniz bir önceki kadar güzel ve kusursuz görünecektir. Kuru temizlemeden sonra gelinliğinizi arada bir açığa çıkartıp hava almasını sağlayın, sandık lekelerinin oluşmasını önleyin.

Satın

Eğer gelinliğinize yüklü bir harcama yaptıysanız sonradan ikinci el olarak satın. Bunun için gelinliğinizi öncelikle bir kuru temizlemeye  vermeniz gerekecektir. İnternet üzerinden satabilirsiniz. Adaylar gelinliğinizi detaylı bir şekilde görmek isteyecektir bunun için elinizde gelinliğinizin her türlü fotoğrafının olduğuna emin olmalısınız. Süslemeleri, markası ve orijinal olup olmadığı hakkında bilgi vermeyi unutmayın.

Bağışlayın

Sizin mutluluğunuzu  bir başkasının da deneyimlemesini istiyorsanız maddi zorluk çeken bir gelin adayına yapacağınız bu iyilik büyük bir mutlulukla kabul görecektir. Gelinliğinize uygun adayı bulabilmeniz için ilgili hayır kurumları ile irtibata geçebilirsiniz.