Düğün günü için ahenkle dans eden havalı saçlar veya muhteşem bir topuz düşünüyorsunuz ama saçlarınız buna izin verecek durumda değil! Bakımın her türlüsünü yapıyorsunuz, yine de işe yaramıyor! Şimdi ne olacak; bukleli saçlara veya güzelim topuzlara veda mı etmelisiniz? Asla!.. Kuaförler kaynak ve çıtçıt yöntemiyle tüm isteklerinizi gerçekleştirebiliyor. Öncesinde, Beyaz Butik mağazalarında bulunan çeşit çeşit saç aksesuarlarından birini seçip kuaförünüzle paylaşmalısınız.

Kaynak doğal görünür mü ?

Kaynak doğal saçlarla yapılıyor. İlk bakışta anlaşılması imkansız; ancak siz söylediğinizde fark edilir. Saçlarınıza kaynak yapıldıktan sonra onları kendi saçlarınız gibi yıkayabilirsiniz. Kaynak aylarca dayanır, kendi saçınıza zarar vermez ve sağlıklı bir şekilde uzamasına engel olmaz. Her kuaför kaynak yapıyor; bedeli ise saçın uzunluğuna ve kuaföre göre değişiyor. Eğer saçınıza kaynak yaptırmaya karar verdiyseniz, bunu son güne bırakmayın. Evlilik telaşı içinde bu işlem sizi zorlayacaktır. Zira bu, saatlerce süren zahmetli bir işlemdir; oysa o gün kuşkusuz birçok işiniz olacaktır…  Ancak yine de kuaförünüzden düğün için randevu almalısınız; kuaförünüzün kaynaklı saçlarınıza şekil vermesi ve hem duvağı hem de saç aksesuarını  yerleştirmesi gerekecektir… Kaynak yaptırmadan seçtiğiniz gelinliğin modelini de öngörmelisiniz.Çok uzun ve sırtınızı kapayan bir saç sırt detayları olan bir gelinlikle örtüşmeyecektir. Beyaz Butik danışmanınızla saç stilinizi öncelikle paylaşın.

Peki ya çıtçıt ?

Çıtçıtlamaya gelince… Bu yöntemde doğal veya yapay saç tutamları, dolgunluk vermek, saçları uzatmak ya da her iki amaçla saçlara ilave ediliyor. Saçın sağına soluna penslerle, taraklarla ve yapıştırıcılarla tutturulan tutamlar 15 gün kadar dayanıyor. Her kuaförün çıtçıt yaparken tutamları tutturma yöntemi farklı olabiliyor. Çıtçıt yapmanın bedeli ise tutam sayısı ve malzemesiyle ilgili olarak değişiyor. Düğünden iki gün önce çıtçıt yaptırın, bir gün önce taratın. Son gün aksesuar ve/veya duvağınızı taktırın.

Bakım Önerileri

  • Kaynak veya çıtçıt; hangisini tercih ederseniz edin kullanımda özen ve yumuşaklık gerektiriyor. Saçlar yıkanırken, fırçalanırken hırpalanmamalı. Aksi takdirde daha ilk günden dökülürler.
  • Çıtçıtlanmış saç tutamlarının dökülmesi anlık bir iştir. Sonrasında da rahat bir şekilde kullanmak için saklanabilirler.
  • Kaynak veya çıtçıt yaptırdıktan sonra saçlarınıza istediğiniz şekli sizde verebilirsiniz;  atkuyruğu yapabilir, örebilir ya da yandan bağlayabilirsiniz. Hepsinde istediğiniz saç aksesuarını kullanmakta serbestsiniz.
  • Eğer düğün sonrası deniz kenarına bir yere giderseniz başınızı suya sokmamaya özen gösterin. Bone kullanın, saçlarınızı hırpalamayın.
  • Sentetik saçlarla kaynak yapıldıysa uzun süre güneş ışığına maruz kalmayın; saçlarınız garip bir renk alabilir.
  • Kaynak yapılan saçlarınızı sökmek istediğinizde kuaförünüze danışmayı unutmayın.

 

Topuz her zaman klasikler arasında

Topuz, saçlarda belli bir uzunluğu gerekli kılıyor. Topuz için yarı uzunlukta, baş üstünde ağırlık yapmayacak saçlar ideal. Saç telleriniz çok ince olsa da gelin topuzundan vazgeçmemelisiniz. Günümüzde saçlarınızı şekillendirirken kalınlaştırıp dolgunlaştıran birçok ürün var. Bazen birkaç tutam saçın krepelenmesi de estetik bir topuz için yeterli oluyor. Ya da kısa saçlarınıza minik bir topuz ilavesini uygun bir saç aksesuarıyla yaptırabilirsiniz. Gelin olmanın farkını yaşayın!

Saçınıza Renk Katın

Kızıl siyah, alev kırmızısı ya da cesaretiniz varsa mavi… Bu renkler beyaz duvağın ya da pırıltılı bir aksesuarın altında adeta dans ediyorlar! Beyaz gelinliğinizle de uyum sağlıyorlar.