Diş Hekimi Çağdaş Kışlaoğlu son yıllarda gelinlerin en çok tercih ettiği yöntemlerden birinin gülüş tasarımı olduğunu söyledi ve estetik bir gülüşe sahip olmak isteyen gelinler için bu yöntemin uygulama aşamalarını anlattı.

Düğününüzde gülümsemenizi hayal edin, görün,uygulayın…

Dr. Çağdaş Kışlaoğlu estetik uygulama öncesinde bilgisayarda estetik görüntüleme tekniği uyguladığını açıklayarak, bu teknik hakkında bize şunları söyledi:

‘’ Önce diş hekiminiz tarafından yüz ve dişlerinizin çeşitli açılardan dijital fotoğrafları çekilir. Daha sonra bu fotoğraflar alınır; özel ve bu amaçla yazılmış bir program yardımı ile hayal ettiğiniz görüntü üzerinde çalışır. Bu yöntemin diğerlerine göre en büyük avantajı, size üzerinde düşünmeniz için alternatifler sunması… Bu sistem sayesinde yeni gülüşünüz için yapılacak olan işlem sonrasında düğün gününüzü istediğiniz gülüşle karşılayabilirsiniz’’

Işıltılı bir gülüşe nasıl kavuşulur?

Kışlaoğlu, bilgisayarda estetik görüntüleme tekniği uygulandıktan sonra yapılması gereken işlemleri şöyle sıralıyor: ‘’Dişler beyaz,eksiksiz ve düzgün sıralanmış olmalı. Ayrıca dişleri saran dişeti açık pembe, diş yüzeyi ise düzgün görünmeli. Bunun için eksik dişlerin boşlukları porselen veya uygun başka bir materyalle restore edilmeli; diş çürükleri uygun renkte dolgu maddeleriyle ve dişin orijinal formuna sadık kalınarak doldurulmalı. Dişlerin diziliminde görünmeyen diş telleri ve çene operasyonlarıyla bu sorun giderilmeli. Dişin rengi gülümsemenin gücünü belirler. Görünüm açısından da dikkat çektiğinden varsa dişlerin sarılığı giderilmeli. Unutmayın beyaz gelinliğinizin yanında sarı dişler fazlaca göze batacaktır.  

Üstelik böylelikle gelin adayları da hem estetik hem de sağlıklı bir diş ve çene yapısına kavuşacaktır. Yeter ki düğününüzde nasıl gülmek istediğinize karar verin !