Gelinlik modeli, ayakkabı,saç, makyaj vs. derken, yine atlanmaması ve düğün gününden önce düşünülmesi gereken ayrıntı: Parfüm. Gelinliğinizin görünmeyen ama hissedilen en çekici aksesuarını hafife almamak gerek.

En iyi parfüm seçimi her zaman söylendiği gibi yine teninize en çok yakışan parfüm olacaktır. Günlük hayatınızda kullanacağınız parfüm için bile sırf başkalarının tavsiyelerine bakarak parfüm alınmamasıgibi düğünde de bu tür bir seçimden uzak durmalısınız. Burada önemli olan parfümün teninize yakışması, hafif ve mümkünse de biraz kalıcı olması. Düğünde sürekli hareket halinde olacağınız için yürürken arkanızda ağır bir koku bırakmak veya davetlilerle fotoğraf çektirirken yanınızdakileri rahatsız edecek kadar ağır bir koku kullanmak pek de hoş olmayacaktır. Ama parfüm seçimlerinizi mevsimlere ve mekânlara göre seçmek gerektiği de unutmamalı.

Kış Düğünleri İçin :

 

Kışın soğuk havalarda parfüm kokuları daha hızlı bir şekilde yok olup uçmaktadır. Bu yüzden kış aylarında soft kokular yerine daha odunsu ve baharatlı kokular tercih edilmelidir. Kış aylarında, yazın kullanılan hafif kokulu parfümler yerlerini daha ağır ve oryantal esansları olan parfümlere bırakmaktadır.Bu nedenle kış parfümlerinde daha fazla alkol oranı bulunur. Kış aylarında genel olarak amber, tarçın, misk, vanilya, balkabağı, ağaçsı ve baharatlı kokular tercih edilmektedir. Bu kokular daha yoğun ve egzotiktir.

 

Yaz Düğünleri İçin :

 

Hafif, uçucu ve taze kokular yaz ve bahar mevsimlerinin getirdiği sıcak havalarla en iyi şekilde uyum gösterecektir. Kır düğünü yapmayı düşünüyorsanız bahar mevsimine en uygun olan seçimi doğa yapıyor ve bahar çiçeklerinin hoş esintilerini bizlere sunuyor. Bu mevsimde doğadan esinlenerek gül, yasemin, papatya, gardenya ve şakayık gibi çiçeklerin kokularını üzerimizde taşıyabiliriz. Bunun yanı sıra çimen, fesleğen, yeşil çay ve nane de tercih edilebilecek ferahlıkta bitki kokuları.

Gelinlik modelinize, tarzınıza ve mevsime göre en uygun parfümü seçmek artık size kalmış!