Hayatınızın en önemli randevusuna sizi götürecek arabayı seçmek ve süslemesine karar vermek bir başka keyifli evlilik hazırlığı aşaması… Beyaz butik blogun evlilik hazırlıklarınızı daha keyifli hale getirmek için sizlere önerileri var!

Düğün için kullanacağınız arabayı seçerken, kendi arabanızı ya da bir yakınınızınkini kullanabileceğiniz gibi düğün konseptine uygun bir arabada kiralayabilirsiniz.

Nostaljik bir düğün için eski model bir Jaguar’ı kiralayabilir veya romantik bir kır düğünü için şık bir faytonla düğün mekânına gidebilirsiniz. Gelin arabasını nasıl süsleteceğiniz ile ilgili detayları son ana bırakmayın. İyi düşünülmeyen ya da son anda hazırlanmış bir araba sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Süsleme için büyük bir günde ana temanızı oluşturacak renkleri kullanmalı ve konsepte uygun süsleri tercih etmelisiniz.

Süsleme için hangi malzeme?

Çiçekler, tüller, balonlar kurdeleler en sık kullanılan malzemelerdir. Örneğin küçük kelebeklerle bahar havasını yansıtabilir, esprili notlarla heyecanınıza herkesi dâhil edebilirsiniz. Kullanılan malzemelerin hava şartlarından etkilenmemesi ve arabaya zarar vermemesi gerektiğini unutmayın!

Arabayla uyumlu renkte çiçekler

Gelin arabası olarak dikkat çekici renkte araç kiraladıysanız, süsleme için kullanacağınız çiçeklerinde bu tonlarda olmasına dikkat etmelisiniz.

Gelin buketi gibi

Kullanacağınız gelin buketinin minik bir örneğini araba süsü olarak da tercih edebilirsiniz. Konseptinizi tamamlayacaktır.

Sıra sıra güller

Gelin arabasını boylu boyunca çevreleyen güller ile(renk seçimi size ve arabanızın rengine kalmış) şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Simetrik süsleme

Arabanızın modeline göre simetrik uygulatacağınız çiçek süslemeleri, görsel bütünlük sağlayacaktır.