Yeni evinizde ilk konuklarınızı ağırlamaya hazır mısınız? Her detayın uyum içinde olduğu bir ziyafet sofrası kulağınıza hoş geliyorsa önerimizi ilgiyle okuyacaksınız!

Samimi sofralara sıcak tonlar

Mönü: Sofranızda tabakların düzenini hazırladığınız yemeklere göre ayarlamalısınız. Mönüde çorba bulunuyorsa, çorba kâseleri düz yemek tabaklarının üzerinde bulunmalı…

İçki servisi: Çorba içildikten sonra içki servisi yapılabilir. Ancak mönünüzde çorba yer almıyorsa ordövr tabağı ile başlayabilirsiniz.

Uyum: Davet sofranızda pastel renklerde keten peçeteler kullanabilirsiniz. Rengin fazla olduğu bir sofra görüntü karmaşası yaratır. Renklerin yemek takımınız ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Aksesuarlar: Mum ya da taze çiçeklerle sofranıza hareket katabilirsiniz. Ancak bunları konukların birbirini görmelerini engelleyecek şekilde yerleştirmemelisiniz.

Çay/kahve saati: Kahve ya da çayı davetin türüne göre yemek masasında ya da oturma salonunuzda ikram edebilirsiniz.

Elegan ve ağır bir sofra için

Dore efektler: Romantik sofraların vazgeçilmez rengi beyaz ile modası geçmeyen detayları birleştirerek sofistike sofralar hazırlayabilirsiniz. Örneğin üzerinde kullanılan dore efektler göz alıcı sofralar hazırlamanıza yardımcı olacak.

Özgün yorumlar: Altın tonlar servis tabaklarının el boyaması ışıltılarından, dore tonlardaki şekerliklere kadar sofranıza avangard  çizgiler katmakla kalmayıp özgün yorumları daha da hatırlanır kılacak.

Çatal-bıçak takımları: Özellikle porselen takımlarda elegan bir hava ile servis imkânı sunan dore lame efektli tasarımları modern çizgilere sahip bıçak takımları ile eşleştirebilirsiniz.

Masa örtüsü: Zeminde ideal bir leke oluşturacak,  kendinden desenli motifli bir masa örtüsü,  beyaz ile altın renginin kusursuz birlikteliğine ev sahipliği yapan porselen takımınızla birebir örtüşecektir.

Detaylar: sofranızı hazırlarken yine aynı renk tonlarındaki peçete halkaları kullanabilirsiniz.