Davetlilerin sizi merakla bekledikleri düğün mekanına girerken fonda çalacak müziğe karar vermek, en keyifli ayrıntılardan biri... Artık klasikleşmiş şarkıların yanı sıra ikiniz için önemli olan şarkılardan oluşan bir albümde hazırlayabilirsiniz...

Düğün gününüzü unutulmaz bir şölene dönüştürmek için müzik seçiminiz önemli rol oynuyor. Hatta öyle ki, son günlerde konuklara nikah şekeri yerine, gelin ve damadın sevdiği şarkılardan oluşan bir CD dağıtmak yeni trendlerden biri haline geldi. Eşinizle birlikte seçeceğiniz düğün müziklerinde seçenekler sonsuz, ikinizin zevki ise seçiminize yön veren en önemli etken. İlişkiniz boyunca sizde iz bırakan ya da kişisel olarak beğendiğiniz parçalardan oluşturacağınız bir cd hazırlayabilirsiniz. 

Düğün organizasyonu yapan pek çok firma müzik hizmeti de veriyor; tabii yine sizin fikirlerinizi alarak.

Düğün müziklerini seçerken dikkat edilmesi gerekenler :

* Son günlerde gelin ve damadın en sevdikleri ortak şarkılardan oluşan bir CD oluşturmak ve bu CD'yi düğün esnasında tüm konuklarla paylaşmak çok moda ; aklınızda bulunsun.  

* Müzik organizasyonu yapan şirketlerle iletişim kurabilirsiniz.

* Bir DJ, orkestra ya da müzik grubuyla anlaşırsanız, hazırladıkları şarkılara mutlaka önceden bir göz atın. Bu sizin geceniz ve şarkı seçiminde sizinde söz ve müdahale hakkınız var. Çalınmasını istediğinizşarkıların bir listesini yapıp ortak karar verme yoluna da gidebilirsiniz.

* Müzik seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri de davetlilerinizin yaş ortalaması... Ortak bir nokta da buluşup denge sağlamalı ve kimsenin sıkılmayacağı seçimler yapmalısınız.