Sevdiklerinize düğün gününüzü ilan etmenin en yaygın ve klasik yolu davetiye hazırlamaktır. Davetiyenizin şekli, rengi ve dizaynı sizin düğün gününüze verdiğiniz önemi gösterir. Herhangi bir hata yapmamak ve daha yaratıcı davetiyeler arasından seçim yapmak profesyonel destek almanız önemlidir.

Karar verirken…

Davetiye seçimi konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli şey zamanı doğru kullanmak olmalıdır. Davetiyenin seçimi, hazırlanıp basılması ve dağıtım süresini tek tek göz önünde bulundurup, takviminizi doğru ayarlamalısınız.

 

Alternatifleri göz ardı etmeyin

Davetiyeler çok çeşitli renkler, dizaynlar ve fiyatlarda sunulmaktadır. Pek çok alternatifi görmeniz sizin için avantajlıdır. Değişik kağıt seçeneklerini, yazı karakterlerini, metin örneklerini ve kreasyonları inceleyebilirsiniz. Bu esnada elbette fiyatlarını da karşılaştırmalısınız.  Düğününüz sırasında kullanacağınız isim ve teşekkür kartları ile mönülerinizi davetiyelerinizle  uyumlu olmaları açısından aynı anda yaptırmanız hem kolay hem de ekonomik olacaktır. Eğer nikah şekerleri için ayrı bir bütçe ayırmak niyetinde değilseniz davetiye kartlarınızın üzerine yerleştirilebilecek şekerler yada lavanta kesecikleri sizin için doğru seçim olacaktır.

 

Zamanını doğru kullanmak

“Davetiye işin kolay kısmı, bir haftada da hazırlanır” düşüncesindeyseniz hemen bu fikrinizden vazgeçmelisiniz. Davetiyelerinizin basım süresi, tekrar okumaları ve düzeltmeleri tahmininizden daha uzun sürebilir. Bu nedenle hazırlıklarınıza en az iki ay önceden başlamanız avantajınıza olacaktır. Ayrıca hemen her çiftin yaşadığı konuk listesi problemi de davetiyelerin tamamlanma sürecini uzatacaktır. Eşiniz ve siz davetiyelerin tasarım ve plan aşamasında, konukların belirlenmesinde zaman zaman kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. Bu durumun size zaman kaybettireceğini aklınızdan çıkarmayın!

 

Organizasyon şirketleri

Organizasyon şirketleri her geçen gün düğün hazırlığındaki çiftlerin hayatını biraz daha kolaylaştırıyor. Sundukları düğün paketlerinde cateringden süslemeye, davetiyeden  nikah şekerine kadar her türlü ihtiyacı karşılamaya özen gösteriyorlar. Davetiye seçiminizi de onlarla yapıp, bir yandan zamandan tasarruf sağlarken, aynı zamanda düğün konseptinizin bütünlüğünü de garantilemiş olursunuz. Eğer töreninizi siz planlıyorsanız önerimiz bu işte uzmanlaşmış bir çok davetiye firması ile görüşüp, onların önerilerine kulak vermenizdir.