Düğün gününde en az gelinler kadar iyi görünmek isteyen damatlar! Kendinize zaman ayırarak saç bakımından maniküre, özel bir program uygulamaya hazır mısınız? Cevabınız “evet” ise önerilerimize kulak verin!

Pek çok kişi düğün gününde, gelinliğinden kullandığı aksesuarlara kadar nasıl göründüğü hakkında endişeli olan kişinin sadece gelin olduğunu düşünür ancak bu büyük günde görünüşünü önemseyen ve endişe eden bir kişi daha var. Damatlar da iyi görünmeyi, övgü toplayıp şımartılmayı beklerler. Ancak bunun için damat adayları da kendilerine zaman ayırmalı ve bakımlarını kesinlikle ihmal etmemeli…

Saç Bakımı Önemli

Kendinizi şımartın ve her zaman gittiğiniz berber yerine fazla ödemeyi de göze alarak daha iyi bir salona gidin. Saç bakımınızı yaptırabilir; yüz şekliniz, kişisel özellikleriniz ve saç tipinize uygun saç modeliyle her zamankinden daha iyi bir sonuçla salondan ayrılabilirsiniz. Tüm salonların sizin için hazır beklemediğini hatırlatarak herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için bir ya da iki hafta önceden rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz. Bakım esnasında salonda sizin için kullanılan ürünleri inceleyebilir, bu özel bakımı gündelik yaşantınıza taşımak için ürünleri satın alabilirsiniz.

Manikürü İhmal Etmeyin

Tırnaklara yapılan bakımdan kastımız tabii ki rengarenk ojeler değil. Düğün günü gelinlerde olduğu gibi damatlarda da bakımlı el ve tırnaklar göz alıcı olmalı. Özellikle fotoğraf çekimi sırasında ellerin ön planda olduğu fotoğraflarda manikürün mucizesini göreceksiniz. Manikür ile tırnaklarınıza şekil verecek ve tırnak etrafındaki deriler temizlenerek ellerinizin taze bir görünüme kavuşması sağlanacak. Uzmanlar el ve tırnak bakımınızı düğünden 1-2 gün önce yaptırmanızı öneriyor.

Pırıl Pırıl Bir Cilt İçin

Düğünden birkaç gün önce yaptıracağınız cilt bakımı pek çok cilt sorunuyla baş etmenize yardımcı olabilir. Ölü derilerin temizlenmesi, kuruluk ve yıpranmayla ilgili pek çok sorunu alt edip pırıl pırıl bir cilde sahip olmak istiyorsanız yoğun hazırlık temponuzdan birkaç saati cilt bakımına ayırmayı ihmal etmemelisiniz. Uzmanlar düğün günü cildinizi SPF faktörlü nemlendiricilerle korumanızı öneriyorlar.

Diş Doktorunuzla Görüşün

Fotoğraflarınızda inci gibi dişlerle gülümsemek, herkesi kendinize hayran bırakmak istiyorsanız diş doktorunuzla bir araya gelip yapmanız gerekenler hakkında konuşmalısınız. Çoğu doktorun önerisi, göz alıcı gülücükler için düğünden 15 gün önce beyazlatma işleminin gerçekleştirilmesi. Siz de bu özel günde rahatlıkla gülümsemek istiyorsanız diş doktorunuzla randevu ayarlamayı ihmal etmeyin.