Sizin için mükemmel olan gelinliği bulmak adına hemen kollarınızı sıvadınız. İhtiyacınız büyük beden bir gelinlik! Ama nasıl bulacağınızı bilemiyorsunuz? O zaman bu yazımıza göz gezdirmenizde yarar var!

 

Bedeni ne olursa olsun, her gelin düğününde güzel ve mutlu olmayı hak eder. Bunu göz önünde bulundurmaya başlayan gelinlik endüstrisi de artık birbirinden şık tasarımlarla büyük beden gelinlerin ihtiyaçlarına karşılık veriyor. Bu doğrultuda gelinliğinizi seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var.

Vücut tipi

Herkesin farklı bir vücut şekli vardır, zayıf veya kilolu olmanız fark etmez. Kendinize aynada şöyle bir bakın ve vücut şeklinizi belirlemeye çalışın; orantılı bir vücudunuz mu var yoksa belli bir bölgeniz daha mı öne çıkıyor? Sorunun cevabından emin değilseniz gelinlik mağazasındaki satış görevlisi de yol gösterip size en çok yakışan modeli bulmanıza yardım edecektir.

Boy

Eğer boyunuz ortalamanın altında ise çok uzun etekli gelinlikler giymeyin. Unutmayın bütün gece o gelinliği taşıyacak olan sizsiniz!

Sadelik

Çok süslü gelinlikler kilolu gelinlerin kaçınması gereken modellerdir. Dikkati saklamak istediğiniz bölgenize çekebilirler. Bazı durumlarda kurdeleler, fırfırlar ve kumaşlar sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir. O nedenle oyunuzu sadelikten yana kullanın…

Rahatlık

Bu her gelin için önemli bir noktadır. Gelinliğinizi uzun süre üzerinizde taşıyacaksınız, o nedenle içinde sorunsuzca hareket edebileceğiniz bir seçim olmalı!

Hangi stil?

Sadelik ve rahatlıktan sonra dikkat edeceğiniz birkaç detay daha var: Dar kesimlerden kaçının; çok geniş kabarık etekli gelinliklerden de ! A kesimler, hafif drapeler size uygun olacktır. Beden kısmınız genişse straples yerine kollu, omuzlu gelinlikleri deneyin. 

Hazır gelinlik bana olur mu?

Artık birçok hazır gelinlik markası büyük bedene uygun gelinlik modelleri tasarlıyor. Beyaz Butik’lerde satış danışmanları vücudunuza en uygun modelleri size önerebiliyor ve size özel beden gelinlik siparişi verebiliyor. Kendinizi dikiş riskine sokmadan da gelinlik sahibi olabilirsiniz.