Hayalinizdeki düğün hangisi? Belki de düğününüz yıldızlarda yazılı ? Burçlardan yardım alarak mükemmel düğünü hazırlamanıza yardımcı oluyoruz…

KOÇ (21 MART- 19 NİSAN)

Koç burcu iseniz hayalinizdeki gelinlik yeşim taşlarıyla süslü uzun bir gelinliktir. Mücevher tercihini ametist taşlı elmastan yana kullanın. Koç burcu gelinleri için en ideal gün 21 Marttır. Afrika’ da lüks bir safari veya alışverişten uzak olmayan bir kumsal tatili hayallerini süsleyen balayıdır. Bir koç kadınına düğün hediyesi olarak asla bir tava alma cesaretini göstermeyin! İç çamaşırları, gecelikler gibi alternatifler hoşuna gider.

BOĞA (20 NİSAN-20 MAYIS)

Boğa kadını mısınız?  Hayalinizdeki gelinlik yumuşak, akıcı kumaşlarla yaratılmış, pastel tonlarda bir gelinliktir. Menekşeler veya kadifemsi  leylaklar aksesuar ve buket seçiminizi yönlendirmelidir.  Zümrüt, mercan gibi kıymetli taşlar sizi heyecanlandırır. Düğün günü için mümkünse 10 mart-21 nisan arasında bir düğün organizasyonundan kaçının. Bunun dışındaki herhangi bir Cuma akşamı veya öğleden sonrası tam bu burcun gelinlerine göre! Düğün organizasyonunda loş, mumlarla ve çiçeklerle süslü bir ortam, tabii birazda romantizm tam size göre bir düğün organizasyonu olacaktır. Balayına gelirsek okyanusa açılan lüks bir gemi seyahati boğaların hayallerini süsleyecektir.

İKİZLER (21 MAYIS-20 HAZİRAN)

Bu burçtaki gelinlerimizin tercih ettiği gelinlik rahat ve moderndir. Mücevher seçiminde zümrüt taşlı gümüş ya da platin bir yüzük onları heyecanlandırır. Düğün günü seçiminde de oldukça şanslıdırlar çünkü gezegenler onlardan yanadır. İstediğiniz günü seçebilirsiniz. Ama yıldızların ne söylediğini sorarsanız Çarşamba günleri, özellikle güneşli olanlar tam size göre! İkizler gelini düğününde, müziğinden tutun da dansına, egzotik kokteyllerinekadar  adından söz ettirecek tam bir düğün partisi ister. Balayı içinse bir ikizler gelininin nerede olduğundan çok ne kadar rahat ettiği önemlidir. Dolayısı ile rahat edeceği, hizmette kusur edilmeyecek bir tatil köyü tam onlara göredir.

YENGEÇ (21 HAZİRAN- 22 TEMMUZ)

Yengeç gelinleri için ideal gelinlik upuzun kuyruklu eteğiyle görkemli , inci taşlı saç aksesuarı ve duvağıyla kusursuz bir gelinliktir. Gelin şıklığını tamamlamak için mücevher tercihini, mesela büyükannesinden kalma antika bir opal ile tamamlamak isteyecektir. Düğün günü olarak 21mart– 24 nisan arası uygundur. Ekim ayı kesinlikle tavsiye edilmiyor. Ocak ayı ve özellikle 18’i en iyisi. Yengeç burcu kadınları geleneksel olanı sever; bir kır düğünü tam yengeç kadınına göredir. Hayalindeki balayı ise Yunanistan’da pembe bir villada kalp şeklindeki yataklar bu burca mensup gelinlerinde kalbini ısıtacaktır. Yumuşak beyaz keten çamaşırlar, ince işlenmiş masa örtüleri, sofra takımı düğün hediyesi olarak verilebilir.

ASLAN ( 23 TEMMUZ- 23 AĞUSTOS)

Aslan burcu gelinlerinin hayalini süsleyen gelinlik kesinlikle sıra dışı, dışavurumcu ve iddialı… Dore ışıltılar saçan sofistike bir gelinlik tam aslan kadınına göre… Altın ve büyük elmaslar ise gelinliklerini tamamlayıcı mücevherler. 6-8 Mart, 22-29 Nisan arası ve Pazar öğleden sonraları düğün günü için ideal. Öncelikle medyayı bu düğünden haberdar etmek gerekir! Daha sonra iyi bir misafir listesi ve gösteri hazırlanmalıdır. Aslan gelinleri sadece çılgın bir romantik değil, aynı zamanda cömerttir de… Hem romantik hem  lüks bir tatil köyü aslan kadınlarını mutlu etmek için yeterlidir. Düğün hediyesi olarak Tibet’ten el işlemeli altın Buda heykelciği mi yoksa küçük öksüz bir çocuğun yaptığı ince işlemeler mi onları mutlu edecektir siz karar verin!

BAŞAK (23 AĞUSTOS-22 EYLÜL)

Başak burcu gelinleri doğal dokulu kumaşlardan  hazırlanmış sade bir gelinlik tercih ederler. Mücevher tercihleri de akikten yanadır. Düğün tarihi için şanslı günleri 15-31 Mart,22-30 Nisan,22-31 Mayıs tarihleri arasındadır. Gerçek şu ki bir başak burcu için hiçbir şey yeteri kadar mükemmel değildir. Ancak basit bir düğünle hata yapma olasılığı azalabilir. Onların hayalindeki balayına gelirsek düğün günlerini 5 yaşından beri düşündükleri için bu konuda tavsiye vermek anlamsız olacaktır. Ancak düğün hediyesi olarak başak gelinine çim biçme makinesi  bile alsanız mutlu olacaktır.

TERAZİ (23 EYLÜL-22 EKİM)

Terazi gelinlerinin gelinlik seçimleri konusunda son moda dergiler yardımcıları olabilir. En trend gelinlik modellerini rahatlıkla taşıyabilen terazi kadınının kendine yakın bulduğu bir modacı mutlaka vardır. Zarif ve pahalı bir parça, belki bir safir onların tarzları ile bütünleşmesine yardımcı olabilir. 6 Mart onlar için sihirle doludur. Eğer uygun değilse 25-29 Nisan, 9-12 Mayıs tarihleri arası düğün günleri olarak iyi bir seçim olacaktır. Az kişinin davetli olduğu sahil kasabasında gerçekleşen sıcak ve samimi bir organizasyon onlar için ideal bir düğündür. İtalyan tarzı evlerde şampanyalı, brunchla geçirilen bir balayı onlara göredir. Çiçekler terazi kadınları için zarif bir düğün hediyesi olabilir.

AKREP (23 EKİM-21 KASIM)

Parıltılı ve cüretkâr bir gelinlik tam akrep kadınlarına göredir. Mücevher tercihleri yakut veya hikâyesi olan ay taşlarından yanadır.20 Mart ve 4 Nisanbu burç için en uygun günlerdir. Bir akrep kadını düğününü içgüdülerini paylaşarak ve kendini daha iyi tanımak için bir fırsat olarak görür. Onlar için ideal balayı banyo, yatak ve siyah saten çarşaflardan oluşur… Yanında eşi olduktan sonra nerede olduğunu fark etmez bile. Akrep gelinlerine alınacak en güzel düğün hediyesi kesinliklelistede adı olmayan ilginç, heyecan verici bir hediye olmalıdır. Örneğin; 2 saatlik masaj terapisi gibi.

YAY (22 KASIM-21 ARALIK)

Spor bir gelinlik tam yay kadınlarına göredir. Aksesuar seçimlerini küçük,  gösterişsiz yüzük veya kolye takımı ile tamamlamak isterler. Kasım ayında bir öğleden sonra veya ocak ayı onlar için uygun düğün tarihleridir. 4 Marttan kaçınmalıdırlar. Balonda olmadığı sürece klasik bir seremoni yay kadınlarına göre değildir. Fakat büyük ve çılgın bir parti yay gelinlerini mutlu edebilir. İçleri kıpır kıpır olan bu gelin adaylarımız  tırmanabileceği bir dağ veya beraber yüzebileceği bir yunus olmadıktan sonra bir yere gitmenin anlamsız olduğunu düşünür.

OĞLAK (22 ARALIK-19 OCAK)

Oğlak gelinlerinin cool görünmesini sağlayacak pelerinli ve parıltılı, duvağında gümüş ışıltılar olan uzun bir gelinlik ve sade görünümlü olan altın bir yüzük… İşte gerçek bir oğlak gelini!  En uygun günler 1-20 Mart,20Nisan, 2 veya 10 Mayıs… Sade ve muhafazakâr bir düğün oğlaklar için en iyisi olacaktır. Güzel, yeniliklerledolu, sessiz ve denize yakın olan herhangi bir mekan  bu rüya düğünü tamamlayacaktır. Oğlak kadınını mutlu etmek istiyorsanız, mutlaka gümüşçüye uğrayın. Gösterişli olmadıktan sonra aldığınız düğün hediyesine bayılacaktır!

KOVA(20 OCAK-18 ŞUBAT)

Şaşırtıcı ve dramatik görünümlü çiçek süslemeli uzun bir gelinlik kova gelinlerinin hayallerindeki gelinliktir. Boynunda ve bileklerinde siyah inciler ister.6 Mart onlar için yeni başlangıçların beklediği bir tarih… Eğer uygun değilse 21 Marttan sonra öğleden sonrası... Kova kadınları farklı ve devrimci bir düğün ister. Belki bir sirk çadırında veya hoş bir yüzme havuzunda… Balayı içinse eşi ne yapmak isterse onu yapacaktır. Bu o konu ile ilgilenmediği için değil, her konu ilgisini çektiği içindir. Düğün hediyesi olarak yeni çıkan bir kitap veya tasarım telefonlar ilgisini çekecektir.

 

BALIK(19 ŞUBAT-20 MART)

Balık burcu gelinleri prenses gibi görünmek ister. Bu yüzden tercihleri kabarık etekli gelinlikler olacaktır. Mavi ve beyaz elmas tarzlarını yansıtmaları için mükemmel mücevherlerdir.7-10 Mart onlar için uğurlu tarihlerdir. Şiirlerinokunduğu, renklirenkli çelenklerin kabul edildiği bir düğün bu burcun kadınlarının düşleridir. Eşi tarafından sevilip okşandığı, en az düğünü kadar romantik bir balayı hayal eder. Balık kadınları pratiktirve her zaman kullanabileceği  pratikhediyeler almayı sever. Bir seyahat çantası balık gelini  için vazgeçilmez olur.