Kimler mi ? Tabii ki organizasyon şirketleri … Tek bir amaçları var : O da bu özel günü orijinal fikirlerle daha özel kılmak !

Kutlamalar içerisinde organizasyonu en zor olan hiç şüphesiz düğündür. Her çift yeni hayatına kusursuz bir düğün ile başlamak ister. Bu kusursuzluğun sınırlarını da evlilik belirliyor. 90’lı yıllarda Avrupa’da yapılan bir araştırma evlilik yaşının 27’nin üzerine çıkmaya başladığını vurguluyordu.2000 li yıllarda ise bu rakam hızla tırmanıyor.  Sonuçta nikah masasında, işi olan,  çalışan, iki yetişkin oturuyor. Tüm bu faktörler, çiftlerin bir düğünden beklentilerinide arttırıyor. Ama artık çiftlerin en büyük yardımcıları aileleri değil, düğün organizatörleri!

 

Neden organizasyon şirketi seçilmeli ?

Aslında bu soruya tek bir cevap yeterli:  Düğününüzün tadını doyasıya çıkarmak için…

Organizasyon şirketleri öncelikle isteklerinize,tarzınıza ve elbette bütçenize uygun resepsiyonlar arasından en mükemmelini yaratmayı amaçlıyorlar. Mekândan müzik sistemine, mönüden fotoğrafçıya, hatta gelinlik ve aksesuar seçiminden  makyajınıza kadar düğün için her türlü detay konusunda önerileri ile karar vermenizi kolaylaştırıyorlar.

Danışmanıza sormanız gereken 9 önemli soru !

Seçeneklerden birini değerlendirdiniz ve düğününüzü planlaması için bir organizasyon şirketiyle anlaştınız. Sonradan aksilik yaşamamak için aşağıdaki soruları mutlaka sorun:

1- Düğün günü oturma düzeninin sağlanması, mekanın teknik sorumlulukları  ve koordinasyonundan da düğün boyunca sorumlu musunuz?

2-Düğün daveti ve davete hazırlık programının akış şemasını ve  süresiniöğrenebilir miyim?

3-Davetli sayıma göre önereceğiniz mekanların listesini ve şartlarını veriyor musunuz?

4- Düğün teması olarak önerecekleriniz nelerdir?

5-Ödeyeceğim net ücret  listesini ne kadar sürede oluşturursunuz? Ödeme şartlarınız nedir?

6-Anlaşmayı tüm detayların ve ekstralarınbelirtildiği bir kontrat olarak mı hazırlıyorsunuz?

7-Gelin ile ilgili olarak kuaför, makyaj ve gelinlik, aksesuar, duvak  seçimi gibi detaylarla da ilgileniyor musunuz? Damatla ilgili bir hizmet sunuyor musunuz?

8-Şimdiye kadar kaç düğün organize ettiniz?

9-Organizasyonunu gerçekleştirdiğiniz son düğünler hakkında referans verebilir misiniz?