Düğün ayakkabıları çok detaylı olabilir. Renkli,metalik, boncuklarla bezenmiş veya bantlı taban... Eğer kıvrak düşünüp, pratik davranırsanız düğün elbisenize uygun ayakkabıları seçmek sizler için bir çile olmaktan çıkacaktır.

Düz mü, Topuklu mu ?

Düğününüz her ne kadar hayallerinizin gerçekleşeceği gün olsa da, pratik olun. Bütün gece ayakta olacağınızı hesaba katın. Alışkınsanız, tereddüt etmeyin. Ancak değilseniz mutlaka ufal topuklu yada düz ayakkabı tercih edin.

Renkli Ayaklar...

Tamamıyla beyaz veya fildişi gölgelerin olduğu daha klasik yada düz ve sade gelinlikler için kıyafetle birebir uyumlu ayakkabılar almak mantıklı bir tercih olabilir. Saten veya ipek  ayakkabılar hem feminen durur hemde düğün sonrasında daha pratik bir renge boyanabilir. Renkli gelinlikler için ise ayakkabı seçiminde daha esnek davranabilirsiniz.

Hangi Stil ?

Zarif bir çift beyaz veya gümüş açık ayakkabı rahat bir düğün için mükemmel tercih olur. Tüylü ve parlak sandaletlerin çekim alanına kapılmadan, daha ince modellere bakın ve bir gün önceden pedikürünüzü halledin.

Sizin Tercihiniz

Ayakkabıları seçerken rahatlık en önemli kriteriniz olsun. Gerçekten içinize sinmeyen bir ayakkabıyı asla satın almayın. O gün sizin gününüz olacaktır; o yüzden arkadaşlarınızın ve ailenizin tavsiyelerini sınırlı oranda dikkate alın!

Ahenk İçindeki Ayakkabılar

Ayakkabılarınızın gelinliğinizle uyumlu olmasına dikkat edin. Ton farklılıklarını engellemek için ayakkabı alışverişine giderken gelinlik kumaşına ait bir parçayı yanınıza alın. Kararınızı verdikten sonra ayakkabılarınızı  yanınıza alarak gelinliğinizin boyunu ayarlayın. Elbisenizin boyu tam kararında olmalı. Bu durum kısa ve rahat elbiseler içinde geçerli. Uzun gelinlik tercih ediyorsanız, elbisenin eteğine takılıp düşmeyi tabii ki istemezsiniz. Daha kısa bir gelinlik kullanacaksanız giyeceğiniz ayakkabının bacaklarınızı nasıl gösterdiğine dikkat edin.

Ayakkabılara Alışmak

Büyük günden en az bir hafta önce ayakkabılarınızı giymeye başlayın. Evin içinde terlik yerine düğün ayakkabılarınızı giyerek ayaklarınızın şeklini almasını sağlayın ve alışın! Ayakkabılarınızla rahat olmanız gerçekten çok ama çok önemli.

Bütün gün yorulacak ayaklarınız en iyisini ve en güzelini hak ediyor. Ayaklarınızı ayakkabınıza 1 hafta önceden alıştırın !