Alyans, evliliğinizin simgesi, sizin vazgeçilmez aksesuarınız. Hatta belki de elinizden ömür boyu çıkarmayacağınız bir parçanız. Peki evliliğin simgesi olan alyansları seçerken nelere dikkat etmeliyiz ?

Alyans sıkılınca kolaylıkla değiştirebileceğimiz bir aksesuar değildir. Düğün gününde parmağımıza taktığımız yüzüğün elbette büyük bir manevi değeri vardır.
Bu yüzden, herhangi bir mücevherat, aksesuar yada bir eşya gibi seçilmemelidir. Alyans karakterimizi ve zevklerimizi yansıtmalıdır. Kullanışlı, zarif aynı zamanda sağlam olmalıdır. Bütün giysilerimizle uyumlu olabilecek tarzda olmalı, her türlü fiziksel ve kimyasal şartlara dayanıklı olmalıdır. Alyansınız sadece modayı yansıtmamalıdır; düğün telaşıyla seçtiğiniz, modayı yansıtan  bir alyans belki evliliğin devam eden yıllarında gözünüzü rahatsız edebilir.  

Seçeceğiniz alyans elinizi rahatsız edebilecek incelikte ve keskinlikte olmamalıdır. En az 4-5 gram ağırlığında olmalıdır. 
Alyans modellerine gelince:  Seçenekler sınırsız denebilecek kadar fazla. Ama içinize sinen, sizi yansıtan bir model olmadı mı? Ya da sizin alyansınız çok farklı mı olmalı?  Siz de alyansınızın özel olmasını istiyorsanız tercihinizi özel bir tasarımdan yana kullanabilirsiniz. Evliliğinizin sembolünü seçerken gerekli zamanı ayırın.