Hangi mevsimde evlenirseniz evlenin çiçekler tazeliği ve renkleriyle gelin çiçeğinden düğün mekanına kadar bu özel günde güne damgasını vuruyor. İşte her mevsime özel düğün çiçekleri ve kullanım alanları...

İlkbahar

Nergis Zambağı: Geniş, parlak yapraklı nergis zambağının beyaz, kırmızı, pembe, turuncu ve hatta çizgili çeşitleri bulunuyor. Büyük gelin buketleri için birebir. Buketinizin tam ortasında ise harika görünecektir.

Lale: Son zamanların gözde seçimlerinden biri olan lalenin geniş renk seçenekleri bulunuyor. Kurdeleyle tutturulmuş sade buket seçimleri için uygun. Zambak tipi laleler formlarıyla masa düzenlemelerinde harika bir seçim olacaktır.

İnci Çiçeği: Hoş kokulu, yeşil yapraklı ve beyaz çiçekli inci çiçeğinin görünümü çanı andırıyor. Son derece pahalı bir çiçek olduğundan masa süslemelerinde tercih etmenizi önermiyoruz. Küçük ve zarif bir gelin buketinde kullanmalısınız.

Anemon Çiçeği: 100 farklı çeşidi bulunuyor. Pembeler, morlar ve kırmızılar düğünlerde en çok tercih edilenler. Parlak renkli çiçeklerle eğlenceli buketler... Büyük boyları tek kullanıldıklarında hoş bir görünüm sağlıyor.

Frezya: Sarı, beyaz, mor ve pembe renkleri bulunan frezyanın en önemli özelliği hoş kokusu... Taçlarda ve gelin buketlerinde kullanıldığı gibi yaka çiçeği olarak da seçilebilir.

Girit Lalesi: Farklı renkleri bulunan Girit lalesi gelinlerin en çok tercih ettiği çiçeklerden. Tek renkli çiçek buketlerine eklenebilir ve davet resepsiyonlarının giriş dekorasyonunda kullanılabilir.

Fulya: En bilinen bahar çiçeği. Sarı veya beyaz, tek ya da çift çiçekli 50 farklı çeşidi bulunuyor. Düğün mekanının dekorasyonunda sade masaları daha hacimli göstermek için tercih edilebilir.

 

Yaz

Krizantem: Krizantem kasımpatı adı ile de bilinir. Çiçekleri türlü renklerde olur, büyüklükleri görünüşleri de cinsine göre değişir. Yeşil limon kabuğu rengindeki krizantemler düğün buketlerinin gözdesi...

Itırşahi: Kalıcı ve hoş kokulu narin bir çiçek. Ancak hava çok sıcak olursa sarkabilir. Sade bir çiçek buketinde... Özellikle buketin odak noktalarında çok kibar duracak bir seçim.

Ayçiçeği: Parlak sarı yaprakları ile dikkat çeken ayçiçeği bir tarım bitkisi olarak bilinse de düğün dekorasyonunda da sıklıkla kullanılır. Fiyatları biraz pahalı ama büyük olduklarından az kullanılsa bile etki yaratır.

Zambak: Beyazdan parlak kırmızıya, sarı ve pembeye kadar birçok etkileyici renk seçeneği bulunuyor. Şık buketlerde ve davet resepsiyonlarının giriş dekorasyonunda kullanılabilir.

Lavanta: Kalıcı ve yoğun kokulu, mor renkli lavanta geniş bir çeşit yelpazesine sahip. Mekan dekorasyonları için uygun. Kır düğünlerinde, toprak çömleklerin içine koyup masa ortalarına yerleştirebilirsiniz.

Karanfil: Beyaz, kırmızı, pembe ve turuncu renkleri bulunuyor. Klasik bir seçim... Yaka çiçeği olarak kullanılabilir. Masa ortalarında zengin bir görünüm elde etmek için geniş bir kutu içinde kullanabilirsiniz.

Manolya: Geniş yapraklı, zarif kokulu manolyanın farklı formları ve beyazdan pembeye kadar geniş renk yelpazesi bulunuyor. Buketlerden, mekan süslemelerine kadar her yerde.

Sonbahar

Gerbera: Yalın kat ve katmerli formda, beyaz, sarı, pembe, turuncu, kırmızı tonlarındaki garbera iri papatyaya benziyor. Küçük boy gerbera sade bir düğün düzenlemesi için ideal.

Hezaran Çiçeği: Hezaran çiçeği çarpıcı bir şekilde yükselerek büyür. Birçok insan mavisine aşinadır ama leylak ve pembe renkleri de bulunur. Masa düzenlemelerini gösterişli kılmak için uygun... Davetlerin gözde çiçeğidir.

Bouvardia: Dağınık, tüp formlu salkımları bulunan yıldız şeklindeki hoş kokulu çiçekler. Şık bir yaka çiçeği olabilir. Narin tomurcukları, uygun boyutu bulunduğu zaman çok kibar ve dikkat çekicidir.

Cennet Kuşu: Parlak turuncu ve mavi taçlı çiçeğin berrak yeşil yaprakları var. Egzotik görünümlü bir çiçek. Tropik temalı veya denizaşırı düğünlerde... Ayrıca çarpıcı, çağdaş masa düzenlemelerinde de hoş bir seçim.

Ortanca: Beyaz, pembe, leylak ve mavi gibi renkleri bulunan romantik görünümlü bir çiçek. Mekanın sütun süslemelerinde kullanılır. Ayrıca romantik bir gelin buketinin tam ortasında ortancalar harika görünür.

Kuzgun Kılıcı: Şeftali rengi, mor, pembe gibi renklerle öne çıkan kuzgun kılıcının çiçekleri yapraklarının yanı sıra uzun sapı ile de oldukça dikkat çekicidir. Mekan düzenlemeleri için ideal... Ancak diri kalabilmeleri için suyun içinde durmaları gerekir.

Orkide: Egzotik ve değerli bir çiçek... Beyaz veya parlak pembe orkideler düğünlerin gözdesi... Modern ve dikkat çekici buketler yaratmanızı sağlar. Hassas bir çiçek olmasına rağmen hava şartlarına diğer çiçeklere oranla daha kolay uyum sağlar.

Kış

Kamelya: Sıralı taç yapraklardan oluşan kamelyanın güzelliği özellikle çiçek açtığında görülmeye değer. Parlak, koyu yeşil yaprakları sayesinde, hem yaka çiçeği olarak hem de masa süslemelerinde kullanılabilir.

Kardelen: Çan formunda bembeyaz bir çiçek olan kardelen, gelin çiçeklerinin klasiklerindendir ve diğer renkteki çiçeklerle göz alıcı bir uyum sergiler. El buketlerinde ve sade masa düzenlemelerinde kullanılır. Çiçeklerin boyu küçük olduğundan etkili bir görünüm için fazlaca kullanmak gerekiyor.

Sümbül: Sümbül zengin bir renk seçeneğine sahip; saf beyaz, pembe ve süt mavisi tonları. Masaların tam ortasına yerleştirdiğinizde yaydığı muhteşem kokuyla konuklarınızı etkileyeceğinden şüpheniz olmasın.

Lisianthus: Tek başına lale ve gelinciğe; bir çifti ise güllere ve şakayıklara benzer. Bukette veya masa düzenlemelerinde kullanılıyor. Özellikle çiftli beyaz lisianthus buketlerde çok hoş duruyor.

Leylak: Narin bir çiçek olan leylak, yıldız şeklindeki çiçekleri ile dikkat çeker. Beyaz, pembeye bakan mor ve pembe renkleri bulunur. Renkli masa süslemelerinde tercih edilir. Mor renkli olanları koku bakımından en kuvvetli olanlarıdır.

Narin Çiçeği: Yapraklı ve çiçekli dallarda açan pembe tonlarındaki narin egzotik ve tropik bir çiçektir. Tropik öğeler taşıyan bir kış düğünde mükemmel bir seçim olacaktır.

İris: Pervane formuna sahip olan irisin mavi, beyaz, sarı, kahve ya da leylak renkleri bulunuyor. Masa dekorasyonlarında ve country tarzı düzenlemelerde tek başına veya diğer çiçeklerle birlikte kullanılabilir.