Facebook

SIKÇA SORULANLAR

- KOLEKSİYONLAR -

Beyaz Butik’te bulabileceğimiz markalar nelerdir?
Beyaz Butik, sizin için özenle seçtiği dünya gelinlik markalarının en gözde koleksiyonlarını, her türlü yan hizmeti vererek beğeninize sunuyor. Beyaz Butik, dünyadaki birçok önemli Fransız, İtalyan, İngiliz, İspanyol ve Amerikan gelinlik firmasının Türkiye’deki tek temsilcisi. Bu markaların koleksiyonlarını mağazalarımızda ve internet sitemizde bulabilirsiniz.
Bütün Beyaz Butik mağazalarında aynı koleksiyon mu mevcut?
Beyaz Butik’lerin tümünde benzer koleksiyonlar bulabilirsiniz. Ancak her mağazamız için kendi yerel müşteri tercihlerine dayanarak özgün bir koleksiyon da hazırlanıyor.
Beyaz Butik’lerde gelinliğin yanısıra tamamlayıcı aksesuarları da bulabilir miyim?
Beyaz Butik mağazalarında gelinliğinizin kusursuz görünmesini sağlayacak pek çok saç aksesuarı ve duvak alternatifleri mevcuttur.
Beyaz Butik mağazalarında ne tür gelinlik modelleri mevcuttur?
Beyaz Butik her beğeniye uygun stil ve modeli bir arada bulabilmeniz için birbirinden farklı dünya markalarıyla çalışmaktadır. Türkiye’de bulamayacağınız zenginlikte bir koleksiyonun içinden; onlarca stil, yüzlerce model arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

- BEYAZ BUTİK HAKKINDA -

Beyaz Butik randevu sistemiyle mi çalışıyor? Bana randevu sırasında ayrılan süre ne kadar? Bu süre içinde nasıl bir hizmet alıyorum?
Beyaz Butik, siz müşterilerimize daha kaliteli hizmet verebilmek amacıyla randevulu çalışmayı tercih ediyor. Ancak randevusuz gelen gelin adaylarına kabinlerdeki müsaitlik durumuna bağlı olarak da hizmet verilebiliyor. Sizlerle bire bir ilgilenebilmek ve daha fazla zaman ayırabilmek için özellikle randevu almanızı rica ediyoruz. Randevular ortalama 1 saat sürüyor. Randevunuz sırasında sizin gelinliğinizle ilgili istekleriniz, vücut tarzınız, düğününüzün yapılacağı mekan gibi detaylar göz önüne alınarak alternatifler sunuluyor ve beğenileriniz doğrultusunda istediğiniz sayıda gelinlik denetiliyor. Ancak seçiminizi zorlaştırmamak adına 5 modelden fazla gelinlik denemenizi tavsiye etmiyoruz. Duvak ve saç aksesuarı örnekleri ise gelinlik ile kombin edilerek sunuluyor.
Beyaz Butik’ten profesyonel yardım alabiliyor muyum?
Pek çok alternatif arasından, size en yakışanı bulmanız için Beyaz Butik’in profesyonel satış danışmanları sizlere seçimlerinizde yardımcı oluyor.
Beyaz Butik’ten alacağım başka özel hizmetler var mı?
Jüponlar ve rötuş hizmetleri ücretsiz veriliyor. Beyaz Butik, 19 yıllık deneyimi ve mutlak müşteri memnuniyeti anlayışıyla, gelinliğinizin kusursuz olmasına özen gösteriyor.
Özel dikim gelinlik çalışıyor musunuz?
Gelinliklerimizin tamamı dünya markalarının hazır, ithal gelinlik koleksiyonlarından oluşur. Kişiye özel gelinlik üretimi hizmetimiz bulunmamaktadır.
Kiralık gelinlik var mı?
Maalesef, gelinliklerimizin tamamı satılıktır ve ikinci el gelinlik hizmetimiz yoktur.
İnternet sitenizdeki modelleri mağazanızda deneyebilir miyim?
Mağazalarımızdaki ana koleksiyon aynıdır ancak talep çeşitliliğine bağlı olarak her mağazada farklı modeller de barındırılır (Outlet şubesi hariç). Farklı modeller denemek yerine web sitemizden seçerek beğendiğiniz bir model varsa, modelin hangi mağazamızda mevcut olduğunu arayıp teyit etmenizi, sonrasında randevu alarak bulunan mağazaya gitmenizi öneririz. Böylelikle tercihinize yönelik, doğrudan bir hizmet almış ve beğendiğiniz modeli üzerinizde görerek karar vermiş olursunuz.

- GELİNLİK SEÇİMİ VE SONRASI -

Randevuya gelirken getirmem gereken malzemeler var mı?
Randevunuz sırasında ihtiyaç duyacağınız deneme ayakkabısını temin ediyoruz. Prova sırasında ise yanınızda düğünde giyeceğiniz ayakkabı olursa daha sonra gelinliğin boyunda sıkıntı yaşamazsınız.
Randevuya gelirken dikkat etmem gereken başka bir detay var mı?
Randevuya gelirken fazla makyajlı olmamaya özen gösterin. Denemek istediğiniz modelleri seçtikten sonra prova odasına geçebilirsiniz.
Eğer beğendiğim gelinlik modeli bedenime büyük veya küçükse ne yapabilirim?
Beğendiğiniz model bedeninize göre profesyonel terzilerimiz tarafından rötuşlanıyor. Eğer beden oturmuyorsa ya da yeterli vaktiniz varsa 12 hafta gibi bir sürede beğendiğiniz model yurtdışında sizin için özel olarak üretilerek getiriliyor.
Gelinliği düğünümden ne kadar önce satın almam doğru olur?
Koleksiyon zenginliğinden yararlanmanız ve daha çok model arasından seçim yapabilmeniz için gelinliğinizi düğününüzden 3-4 ay önce satın almanızı öneririz. Unutmayın, beğendiğiniz modelin yurtdışından getirtilmesi 3-4 ayı bulmaktadır. Ayrıca düğününüze yakın tarihlerdeki hazırlık yoğunluğu arasına bu önemli seçimi sıkıştırmayın deriz.
Kaç provada gelinliği teslim ediyorsunuz?
Tek bir prova ile gelinliğiniz sizin ölçülerinize göre yapılıp, boyu düzeltilerek teslim ediliyor.
Provaya gelirken yanımda ne getirmeliyim?
Provaya gelirken iç çamaşırı ve ayakkabınızı seçmiş olmanızı tercih ediyoruz. Bu seçimlerinizi Beyaz Butik mağazalarından da yapabilirsiniz.
Geçen aylarda gelip bir gelinlik denemiş ve çok beğenmiştim, şimdi satın almaya karar verdim; fakat gelinlik satılmış. Ne yapabilirim ?
Benzer stilde bir gelinliği size sunabiliriz ya da beğendiğiniz gelinliği 12 hafta içinde ölçülerinize göre yurtdışına sipariş vererek sizin için getirtebiliriz. Ancak unutmayın ki Beyaz Butik'lerde her sezon 200'den fazla gelinlik modeli sunuluyor ve bunlardan biri mutlaka sizin için uygun olacaktır.
Çok kısa bir zaman içinde evleniyorum. İstanbul dışından birkaç günlüğüne gelinlik almak için geliyorum; gelinliğimi kaç gün içinde seçip teslim alabilirim?
Gelinliği bir kaç saat içinde seçebilirsiniz ve hemen provanız alınır. En geç 2 gün içinde de teslim alabilirsiniz. Gereksinim halinde 24 saat içinde prova ve teslimat yapılabilir.
Beğendiğim gelinliğe işleme gibi eklemeler yapıyor musunuz?
Dini törenler için bolero, ilave kollar, yakalar yapılıyor. İstenilen her modele, uygun olduğunca, istenildiği kadar işleme yapılabiliyor. İşlemeler için ek ücret talep ediyoruz.
İşleme tarzı ve kalitesinden nasıl emin olurum?
İşleme örneklerini ve kullanılacak malzemeleri sunarak seçiminizi kolaylaştırıyoruz.
Beyaz Butik rötuşlar için ayrıca bedel talep ediyor mu?
Beyaz Butik’te yapılan tüm rötuşlar ücretsiz hizmet dahilindedir. İşlemeler ve ekstra talepler ücretlendirilir.
Beyaz Butik’te ücretsiz başka hizmetler de var mı?
Evet, Beyaz Butik’te rötuşların yanı sıra iç etekler de (jüpon) gelinlik ücretine dahildir.

- ÖDEME ŞARTLARI -

Gelinliğimi satın almaya karar verdikten sonra ödemeler için nasıl bir yol izlemem gerekiyor?
Gelinliğinizi satın almaya karar verdikten sonra, ödeme alternatiflerimizden size en uygun olanını seçebiliyorsunuz. Taksit sayısına göre ödemelerinizi kredi kartı ile gerçekleştirebiliyorsunuz. Nakit ödemelerde %10 indirim uygulanıyor. Nakit indirimi diğer indirimlerle birlikte uygulanamıyor. Satın alma işlemi için satış bedelinin en az %25’i kapora olarak alınıyor. Satın almanızı takip eden 1 hafta içinde ise satış bedelinin tamamını ödemiş olmanız gerekmektedir.
Herhangi bir nedenle satışı iptal etmek istediğimde kapora tutarını iade ediyor musunuz?
Kapora tutarı olan %25 iade edilmiyor. Ancak bir yıl içerisinde Beyaz Butik mağazalarından kullanım/alışveriş hakkı verilen hediye çekleri ile saklı kalıyor.
1 yıl içerisinde sipariş verilip teslim alınmayan gelinlikleri saklıyor musunuz?
Bedeli ödendiği ve satın alma tarihi üzerinden 1 yıl geçtiği halde teslim alınmamış ürünlerle ilgili Beyaz Butik Dış Ticaret A.Ş. ve Beyaz Butik mağazalarının hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

- FİYATLAR -

Beyaz Butik’ten satın alacağım gelinlik için nasıl bir bütçe ayırmalıyım?
Beyaz Butik’te gelinlik fiyatları markalara göre değişiyor. 3.500 TL'den başlayarak 10.000 TL'ye varan bir ürün gamı Beyaz Butik mağazalarında mevcuttur.
Beyaz Butik'lerde fırsat reyonu bulunuyor mu, indirimli ürünler var mı?
Mağazalarımızda dönemsel olarak fırsat reyonu bulunmaktadır.Sezon sonu büyük indirim tarihlerini web sitemizden takip edebilirsiniz. Beyaz Butik Outlet mağazası İstanbul/4. Levent’te hizmet vermektedir. Burada kısıtlı bütçelere uygun pek çok gelinlik modeli bulabilirsiniz.
Fiyatlarınıza KDV dahil mi?
Evet, dahildir.